MTMG realizuje założone plany inwestycyjne ograniczające wpływ działalności terminalu na środowiskoW listopadzie br. na terminalu MTMG Sp. z o.o. uruchomiona została myjnia podwozi samochodów ciężarowych MobyDick Mobile Top, której producentem jest Frutiger, firma specjalizująca się w tego typu urządzeniach. Nowe urządzenie jest kolejnym zabezpieczeniem zakupionym przez MTMG Sp. z o.o., ograniczającym niezorganizowane pyły z dróg komunikacyjnych, przenoszone przez koła samochodów ciężarowych poruszających się po placach składowych węgla i koksu.

Urządzenie składa się z burt bocznych i rozbudowanego systemu zraszającego, a zaprojektowane jest do mycia kół, fartuchów błotników i podwozia wszystkich samochodów ciężarowych dopuszczonych do ruchu na drogach publicznych. Dzięki zastosowaniu automatycznego systemu sterowania (czujnik uruchamiający myjnie przy wjeździe samochodu na platformę) oraz regulacji czasu mycia pojazdów, jak również dzięki systemowi filtracji i wtórnego obiegu wody, minimalizowane jest zużycie wody, przez co działanie urządzenia jest przyjazne środowisku.

Jednocześnie MTMG Sp. z o.o. zakupił 4 nowe chwytaki dwułupinowe producenta Verstegen Grijpers B.V., do żurawi szynowych Q16 ton, o pojemności 10 m3. Konstrukcja chwytaków minimalizuje ryzyko kruszenia przeładowywanego węgla, a jego parametry umożliwiają wykorzystanie ich również do przeładunku standardowych wagonów węglowych. Zastosowana twarda stal Hardox 450 gwarantuje długą żywotność sprzętu i odporność na uszkodzenia mechaniczne łupin chwytaka.

About Arsena