Mieszkańcy Gdyni zwiedzili Morski Terminal Masowy GdyniaKilkadziesiąt osób wzięło udział w otwartym spotkaniu, 22 września, poznając kulisy funkcjonowania Morskiego Terminala Masowego Gdynia. Uczestnicy zapoznali się z działaniami MTMG, mającymi na celu optymalizację pracy i ograniczanie wpływu firmy na otoczenie. Ponadto, podczas terenowej wycieczki zwiedzili portowe place, nabrzeża i zobaczyli z bliska sprzęty zajmujące się przeładunkiem.

Wydarzenie przyciągnęło gdynian oraz fanów logistyki morskiej. Spotkanie odbyło się w sobotę, gdyż jest to dzień zmniejszonej aktywności prac w terminalu. Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa uczestnicy wzięli udział w autokarowej wycieczce, objeżdżając place składowe i nabrzeża, na których wykonywane są operacje przeładunkowe. Podczas wydarzenia MTMG poinformowało o niedawnych zakupach sprzętów, takich jak: żuraw bramowy, kryte przenośniki taśmowe oraz zraszacze.

– Niezwykle miło było nam gościć wszystkich zainteresowanych naszą codzienną pracą. Dziękujemy za spore zaangażowanie uczestników. Cieszymy się, że udało nam się wyjaśnić specyfikę funkcjonowania terminalu, opowiedzieć o przeładowywanych ładunkach oraz technologii w jakiej obsługujemy je na naszym terminalu. Spotkanie to było dla nas cennym doświadczeniem i kolejnym krokiem w stronę dialogu z lokalną społecznością – mówi Witold Mierzejewski, Account Manager MTMG.

About Arsena